KONST / Litografier / Färglitografi 15978200
*
nr 1597 8200
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Människor vid husfasad. Signerad, numrerad 104/175, daterad -74. Färglitografi, bildmått 47x58 cm, yttermått inklusive ram: 62x70 cm
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 19:24:41
- Konstnär/Designer
Bengt Böckman
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Läs mer om Bengt Böckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt böckman färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:51
-
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:38
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:35
*
Bengt Böckman
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Läs mer om Bengt Böckman
nr 1597 8200
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Människor vid husfasad. Signerad, numrerad 104/175, daterad -74. Färglitografi, bildmått 47x58 cm, yttermått inklusive ram: 62x70 cm
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Konstnär/Designer
Bengt Böckman
Bengt Böckman, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.Läs mer om Bengt Böckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt böckman färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:51
-
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:38 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:35